Щороку на ринку відеоспостереження з’являються нові моделі IP-камер, які дозволяють вирішувати завдання контролю ситуації всередині приміщень та на прилеглій території, не виходячи за межі обмеженого бюджету. Фахівці компанії QTek розповіли про найпопулярніші недорогі камери для відеоспостереження 2024 року, їх можливості, функціонал, а також найбільш оптимальні варіанти використання кожної моделі.

4-мегапіксельна IP-камера Imou IPC-T42EP 2.8 мм

4-мегапіксельна IP-камера Imou IPC-T42EP

Перша камера в даному огляді стала популярною через свої можливості та доступну ціну. Вона має роздільну здатність 4МП, Wi-Fi, мікрофон з гарною для такої ціни якістю та великий кут огляду. Особливо затребувана для встановлення в під’їздах багатоквартирних будинків над вхідними дверима. Камера Imou IPC-T42EP не потребує відеореєстратора або іншої додаткової апаратури, до неї можна підключатися віддалено через інтернет за допомогою додатку з будь-якого смартфона.

З інших можливостей:

 • картка пам’яті на 256 ГБ;
 • нічний режим з інфрачервоним підсвічуванням, тобто у темряві передаватиметься чорно-біле досить чітке зображення;
 • підсвічування до 30 метрів;
 • є захист від вологи класу IP65;
 • працює при температурі від −20 °С до +50 °С.

Також можна налаштувати сповіщення на телефон, якщо хтось приходить і стукає у двері.

З мінусів:

 • камера не підтримує РОЕ (живлення по кручений парі без додаткового кабелю).

Загалом камера Imou IPC-T42EP 2.8 мм добре підходить для простих завдань відеоспостереження. Для комерційних приміщень — магазини, салони краси і так далі — вона не дуже функціональна, оскільки має надто обмежені можливості.

Ця камера не має веб-інтерфейсу, хоча її можна підключити до реєстратора, і не має РоЕ — живлення можливе тільки від блоку живлення, який є в комплекті. Не варто забувати, що Imou — це дочірня компанія одного із світових брендів Dahua, яка зберегла відповідну якість продукції за доступною ціною.

4-мегапіксельна IP-камера Dahua HFW2449S-S-IL 2.8мм

4-мегапіксельна IP-камера Dahua HFW2449S-S-IL

Дана камера стала популярною у 2024 році через свою новизну у бюджетному сегменті. Одна з головних переваг Dahua HFW2449S-S-IL 2.8ммавтоматичне подвійне підсвічування, інфрачервоне і видиме. Це означає, що в спокійному стані камера веде спостереження в чорно-білому кольорі, але якщо відбувається рух, вмикається світло, і починається фіксація картинки в кольорі навіть уночі. Тому вона стала популярною серед власників невеликих магазинів.

З інших відмінних характеристик цієї моделі:

 • 4 мегапікселі;
 • кут огляду 95 °;
 • РоЕ;
 • веб-інтерфейс;
 • підсвічування до 30 метрів;
 • ШІ для розпізнавання осіб.

Ця камера має слот мікро-SD, живлення 12В і РоЕ, що дозволяє підключати її до реєстратора. IP-камера має клас захисту IP67, тобто може встановлюватися зовні без наслідків для внутрішньої електронної начинки. Для якісної картинки має функції WDR (автоматичне балансування тонів темного/світлого, за рахунок якої на сонці камера буде затемнювати зображення, а в затемненому кутку — підсвічувати деталі для хорошої якості картинки).

Загалом її ціна в межах 4200 гривень виправдана, оскільки за ці гроші користувач отримує хорошу якісну камеру, виготовлену одним із світових лідерів ринку — Dahua.

2-мегапіксельна IP-камера Dahua HDW2230T-AS-S2 2.8 мм

2-мегапіксельна IP-камера Dahua HDW2230T-AS-S2

Ця камера з роздільною здатністю 2МП та мікрофоном набула великої популярності у власників невеликих магазинів для відеоспостереження всередині приміщень. Чим вона приваблює:

 • кут огляду 110 °, який забезпечує широкий огляд для спостереження;
 • мікрофон дозволяє чути, як продавці спілкуються з клієнтами, та запобігати тим чи іншим проблемам.

Камера досить проста, у купольному корпусі, має захист від вологи IP67, РоЕ та робоче живлення від блока живлення 12В. Ціна даної моделі також дуже доступна — близько 3155 гривень.

Також Dahua HDW2230T-AS-S2 2.8 мм має слот під SD-карту, великий функціонал, дозволяє вести спостереження в режимі реального часу та можливість підключення до відеореєстратора. Є контроль перехідних ліній та вторгнення в захищену область; тобто, якщо по заданому периметру якийсь об’єкт перетинає встановлені лінії, надходитиме оповіщення. Також є інфрачервоне підсвічування до 30 метрів, що забезпечує гарну якість зображення та можливість огляду у темряві. Камера дуже доступна за ціною і добре підходить під перелічені вище завдання. Однак для великих об’єктів, таких як порти, аеропорти та великі склади, ця камера недостатньо функціональна.

2-мегапіксельна відеокамера Dahua HDW2231TP-ZS-27135-S2 (2.7-13.5 мм)

2-мегапіксельна відеокамера Dahua HDW2231TP-ZS-27135-S2

Дана 2-мегапіксельна відеокамера має варіофокальний об’єктив, що дозволяє змінювати кут огляду від 28 ° до 109 °. Вона добре підходить для невеликих промислових та комерційних об’єктів, включаючи магазини, салони краси, кав’ярні і таке інше. Ціна даної моделі — в межах 3155 гривень; камера має РоЕ, слот під карту пам’яті, WDR, а також інфрачервоне підсвічування до 40 метрів. Виконана в купольному корпусі та має стандартний набір функцій.

Для домашнього використання Dahua HDW2231TP-ZS-27135-S2 не надто практична, оскільки є більш дешеві моделі, функціоналу яких більш ніж достатньо для завдань відеоспостереження у приватному будинку чи квартирі. А її головний плюс — варіофокальний об’єктив — робить цю камеру ідеальною для тих об’єктів, де потрібно налаштовувати фокус через умови спостереження, що змінюються, наприклад, для різної ширини вулиці, і забезпечує їй популярність серед комерційних користувачів, особливо підприємств малого бізнесу.

4-мегапіксельна камера Dahua HFW1431S1-S4-BE 2.8 мм

4-мегапіксельна камера Dahua HFW1431S1-S4-BE

Дана IP-камера відноситься до бюджетного сегменту, але не поступається за характеристиками своїм більш коштовним конкурентам. Модель досить проста зовні, але виконана у чорному кольорі, що дозволяє використовувати її у тому числі як елемент дизайну. Після 2020 року з’явилася мода на МАФи (малі архітектурні форми) у чорному кольорі; ця камера в корпусі циліндричної форми виглядає естетично та підходить під загальний зовнішній вигляд таких конструкцій.

Орієнтовна ціна цієї моделі — 3385 гривень. Камера має роздільну здатність 4МП, WDR, підсвічування до 30 метрів, невеликий, але найнеобхідніший функціонал, детектор руху, РоЕ, ступінь захисту IP67. Кодек Н265 забезпечує стиснення, якого достатньо для більше ніж години запису. Dahua HFW1431S1-S4-BE 2.8 мм особливо популярна серед власників та орендарів невеликих комерційних приміщень на кшталт магазинів, аптек і так далі.

З недоліків цієї моделі варто зазначити:

 • відсутність слота для карт пам’яті (тому для запису її потрібно лише підключати до реєстратора);
 • відсутність мікрофона.

Загалом дана камера відмінно підходить для виконання простих завдань відеоспостереження та використання як всередині приміщення, так і на вулиці.

2-мегапіксельна камера відеоспостереження Dahua HFW5241EP-ZE (2.7-13.5 мм)

2-мегапіксельна камера відеоспостереження Dahua HFW5241EP-ZE

Дана камера 5000-ї серії (бізнес-клас) обладнана варіофокальним об’єктивом і має горизонтальний кут огляду від 30 ° до 109 ° (по вертикалі від 57 ° до 17 °). Також вона має оптичний зум, який дозволяє збільшувати картинку без втрати якості. Дальність підсвічування становить 50 метрів, тип підсвічування — смарт-ІК, що означає автоматичний підбір потужності світла.

Ця модель може фіксувати об’єкт на відстані 44 метри, спостерігати за ним на відстані до 18 метрів і розпізнавати на відстані до 9 метрів, що є дуже хорошими характеристиками для даної цінової категорії. Dahua HFW5241EP-ZE (2.7-13.5 мм) обладнана мікрофоном, слотом під карту пам’яті, має різні інтерфейси тривоги: можна підключити датчики руху з активізацією або звукового сигналу, або повідомлення на телефон, або запису. У цій відеокамері використовується ШІ для розпізнавання перетину ліній, вторгнення в область, пошуку залишених та зниклих предметів, входу/виходу в область, розпізнавання осіб, підрахунку об’єктів, класифікації людей та транспортних засобів.

Камера виконана у всепогодному корпусі зі ступенем захисту IP67+IK10 (антивандальна). Є РоЕ, при цьому модель може працювати як автономно із записом на карту пам’яті, так і підключатися до відеореєстратора від компанії Dahua чи інших виробників або до хмарного сховища. Кодування відео здійснюється у трьох потоках.

Таким чином, дана камера має великі технічні можливості, які можна використовувати на власний розсуд. Тому вона часто використовується для відеоспостереження на невеликих промислових об’єктах, об’єктах нафтогазової промисловості, а також у складських приміщеннях, де зазвичай є досить високі стелі.

З недоліків варто відзначити лише ціну: за камеру 2 мегапікселі віддавати майже 7650 гривень — це досить багато, якщо не потрібні всі перераховані вище функції. Для домашнього використання такий функціонал зазвичай не потрібен, як і для невеликих комерційних приміщень.

4-мегапіксельна IP-відеокамера Imou К42Р 2.8 мм

4-мегапіксельна IP-відеокамера Imou К42Р

Ця 4-мегапіксельна IP-відеокамера з вбудованою підтримкою Wi-Fi призначена для використання лише всередині приміщення. Свою популярність вона набула за рахунок цінової доступності та непоганого функціоналу. Imou К42Р 2.8 мм підходить для використання в офісних приміщеннях, невеликих магазинах, кіосках та інших подібних місцях. Має інфрачервоне підсвічування до 10 метрів і вбудований датчик руху до 10 метрів, що дозволяє виставити запис та оповіщення рухом, а не зміною кадру, як це відбувається в аналогічних камерах інших брендів. Також дана модель має великий кут огляду — 97 °, можливість віддаленого перегляду через програму та слот під SD-карту.

Великий плюс цієї камери — вбудований мікрофон та вбудований динамік, що дозволяє повноцінно використовувати її як переговорний пристрій. Якщо в приміщенні, де встановлено камеру, відбувається якась ситуація, яка потребує втручання ззовні, спостерігач може по телефону через програму відповісти або відреагувати.

З недоліків слід зазначити відсутність класу захисту. Це означає, що камеру не можна використовувати на вулиці, що звужує коло об’єктів, на яких її можна встановити. Тому в основному Imou К42Р 2.8 мм обирають для контролю продавців за прилавком, ситуації в магазині чи кіоску невеликої площі, насамперед через доступність — середня ціна даної моделі становить близько 3500 гривень. Для великих об’єктів, навіть якщо йдеться про ангари чи склади, вона не підійде через відсутність класу захисту і, як наслідок, небезпеку псування обладнання від вологи.

4-мегапіксельна камера Hikvision 2CD1043G2-IUF 4 мм

4-мегапіксельна камера Hikvision 2CD1043G2-IUF

Дана 4-мегапіксельна камера проста, зручна у використанні і відноситься до бюджетних моделей компанії Hikvision, хоча не поступається за характеристиками дорожчими аналогами. Має функцію WDR, інфрачервоне смарт-підсвічування, яке забезпечує гарний огляд у темний час доби, кут огляду 76 °, дальність підсвічування до 30 метрів. З відмінних рис моделі потрібно відзначити стиснення відео за стандартом Н265+, що дозволяє збільшити час запису при тому ж використанні місця на жорсткому диску або карті пам’яті.

Камера має вбудований мікрофон, що дозволяє вести не лише відео-, а й аудіоконтроль, і може підключатися до відеореєстраторів Hikvision та інших брендів за технологією ONVIF. Є живлення РоЕ стандарту af клас 3, що забезпечує просте підключення апаратури самостійно або через інсталятор. Дана модель має ступінь захисту IP67, діапазон робочих температур від −30 °С до +60 °С; корпус виконаний із металу, але матеріал кронштейна — пластик.

Ця камера часто використовується для зовнішнього відеоспостереження біля невеликих магазинів, оскільки має, крім необхідного функціоналу, естетичний зовнішній вигляд та забезпечує досить якісну картинку. З недоліків потрібно відзначити дуже маленький кут огляду — всього лише 76 °, тоді як для таких об’єктів зазвичай краще ширше охоплення контрольованого простору. Цей аспект потрібно враховувати, вибираючи цю модель під свої завдання. Крім комерційних приміщень, камера Hikvision 2CD1043G2-IUF може використовуватись для вуличного спостереження у приватних будинках.

2-мегапіксельна IP-камера Hikvision 2CD2423G2-I 2.8 мм

2-мегапіксельна IP-камера Hikvision 2CD2423G2-I

Ця камера особливо популярна для відеоспостереження в офісних приміщеннях. Вона має кут огляду майже 109 ° та дальність підсвічування 10 метрів; підключається по кабелю, також має РоЕ-підключення до живлення. Ця модель має вбудований мікрофон, який дозволяє записувати аудіо, а також підтримку відеоаналітики вторгнення в область та розпізнавання осіб, що дуже зручно при використанні в комерційних приміщеннях.

Як сказано вище, Hikvision 2CD2423G2-I 2.8 мм широко використовується в офісах та інших невеликих приміщеннях до 40 кв. метрів. Камера підтримує карту пам’яті мікро-SD, для стиснення відео використовує технологію Н265+, що дозволяє на карту пам’яті об’ємом 64 ГБ записати відеоінформацію за 9 днів у вигляді безперервного потоку без втрати якості зображення.

До основних мінусів цієї моделі можна віднести відсутність ступеня захисту, через що її можна використовувати лише у сухих приміщеннях. Ціна цієї камери становить близько 3960 гривень, і, незважаючи на свою простоту, вона є досить ефективною для вирішення завдань відеоспостереження в приміщеннях.

6-мегапіксельна відеокамера Hikvision 2CD2063G2-I 2.8 мм

6-мегапіксельна відеокамера Hikvision 2CD2063G2-I

Остання та найдорожча відеокамера в цьому огляді стала популярною за рахунок оптимального поєднання ціна/якість. Вартість Hikvision 2CD2063G2-I 2.8 мм складає трохи більше 6000 гривень; але за ці гроші покупець отримує роздільну здатність 6 МП (тобто максимальну роздільну здатність 3200×1080), що вже дуже добре для такої ціни. Також дана модель має інфрачервоне підсвічування, дальність підсвічування 40 метрів, кут огляду 107 °, слот під карту пам’яті, підтримує РоЕ, виготовлена повністю з алюмінію, має ступінь захисту IP67 та працює при температурах повітря від −30 °С до +60 °С, що дозволяє активно експлуатувати її на вулиці.

Завдяки хорошому куту огляду та дуже якісному зображенню Hikvision 2CD2063G2-I 2.8 мм використовується на різноманітних об’єктах: виробництвах, складах, у супермаркетах. Дана камера має невелику відеоаналітику: дозволяє відстежити перетин ліній, вторгнення в область, забезпечує розпізнавання осіб, цільові типи, що дозволяє забезпечити охорону об’єкта на хорошому рівні. Пристрій дуже надійний, має антивандальний захист, можна записувати відео на відеореєстратор Hikvision або інших брендів чи на SD-карту.

Дана модель відноситься до лінійки професійного обладнання для відеоспостереження за областю і пошуком об’єктів, а також дозволяє отримувати відео з високим ступенем деталізації завдяки високої роздільної здатності, що якраз широко застосовується в супермаркетах і гіпермаркетах. Але використання цієї камери в приватних будинках, як правило, не має сенсу, тому що її функціонал надлишковий для таких завдань.

Часті запитання та відповіді

Чи можна використовувати IP-камеру відеоспостереження без інтернету?

Так, можна. Для цього використовуються IP-камери з можливістю запису на карту пам’яті. Але слід враховувати, що в цьому випадку глибина архіву запису обмежена об’ємом картки пам’яті.

Яке відеоспостереження краще вибрати для магазину?

Для відеоспостереження всередині магазину підходять недорогі камери по типу Dahua HDW2230T-AS-S2, Dahua HDW2231TP-ZS-27135-S2 або Hikvision 2CD2423G2-I з роздільною здатністю 2МП і вбудованим мікрофоном.

Вони мають кут огляду до 109 °, ІЧ-підсвічування від 10 до 40 метрів, підтримують відеоаналітику вторгнення в область та інші корисні функції для завдань такого роду.

Яку камеру відеоспостереження найкраще купити для приватного будинку?

Для вуличного відеоспостереження в приватному будинку підходять прості, але зручні камери типу Hikvision 2CD1043G2-IUF 4 мм, у яких є ІЧ-підсвічування, вбудований мікрофон, підтримка стиснення відео за стандартом Н265+.

Купівля більш дорогих моделей з розширеним функціоналом, як у Dahua HFW5241EP-ZE (2.7-13.5 мм), наприклад, не виправдана, оскільки більшість цих функцій на практиці не використовується.

Яка камера відеоспостереження з картою пам’яті краща?

З відносно недорогих моделей варто звернути увагу на камери з варіофокальним об’єктивом по типу Dahua HDW2231TP-ZS-27135-S2 або Dahua HFW5241EP-ZE.

Це дозволяє змінювати кут огляду і використовувати таке відеоспостереження, наприклад, при різній ширині вулиці.

Яку камеру відеоспостереження вибрати з передачею на телефон?

Можливість віддаленого підключення до відеокамери через додаток на смартфоні є у моделі Imou IPC-T42EP 2.8 мм. Також ця камера має вбудований мікрофон і великий кут огляду та відмінно підходить для здійснення відео- і аудіоконтролю в під’їзді багатоквартирного будинку.

Рекомендації по використанню камер

Для офісу/магазину (всередині) Dahua HDW2230T-AS-S2 2.8 мм, Dahua HDW2231TP-ZS-27135-S2, Hikvision 2CD2423G2-I 2.8 мм
Для вулиці Dahua HFW2449S-S-IL 2.8мм, Dahua HFW1431S1-S4-BE 2.8 мм
Для складу Dahua HFW5241EP-ZE (2.7-13.5 мм), Hikvision 2CD2063G2-I 2.8 мм
Вбудований динамік Imou К42Р 2.8 мм
Для дому Hikvision 2CD1043G2-IUF 4 мм
З передачею даних на телефон Imou IPC-T42EP 2.8 мм